Tkaniny

Wybór tkaniny to jeden z najważniejszych aspektów szycia miarowego. Oprócz indywidualnych upodobań kolorystycznych, przy wyborze materiału należy wziąć pod uwagę porę roku, okazję, czy typ urody. Dobór odpowiedniej tkaniny pozwala osiągnąć zamierzony efekt wizualny i zapewnia komfort użytkowania. Dlatego na początku współpracy wspólnie szukamy właściwego materiału.

Kolekcja tkanin, dostępna w mojej pracowni, jest owocem wieloletniej współpracy z najbardziej cenionymi na świecie producentami, pochodzącymi głównie z Włoch i Wielkiej Brytanii. To oni gwarantują najwyższą jakość.

Oferuję materiały naturalne, przede wszystkim te złożone w 100% z wełny, oraz takie, które zawierają domieszki luksusowych włókien, jak kaszmir czy jedwab. Spośród tkanin nieformalnych proponuję między innymi szkockie tweedy (grubsze tkaniny wełniane o wytrzymałym splocie i pięknej kolorystyce), interesujące pepity oraz kraty (glencheck, gingham, tartan, tattersall, windowpane, madras). W ofercie są też tkaniny w angielski prążek tenisowy, irlandzkie jodełki, a także włoskie supercenta, czyli merynosowe wełny o fantazyjnych wzorach.

Wybór jest bardzo szeroki i obejmuje również materiały z bawełny czy lnu. Królową krawiectwa miarowego jest jednak wełna, która nie tylko chroni przed zimnem, ale też świetnie oddycha i pochłania wilgoć z ciała, odprowadzając ją na zewnątrz. Dzięki sprężystości włókien materiały wełniane nie są podatne na zagniecenia. Co więcej, wełna jest odporna na szybkie pochłanianie zapachów. Budowa jej włókien sprawia, że ulegają one do pewnego stopnia samooczyszczaniu. Dlatego ubrania z wełny nie wymagają częstego prania. Wszystko to sprawia, że właśnie materiały wełniane są dla nas podstawą.

Na ciepłą porę roku polecamy tkaniny wełniane o luźnym splocie (cool wool), które wyglądają elegancko, a jednocześnie zapewniają doskonały przewiew. Mniej formalną alternatywą są oczywiście len i bawełna. Marynarki na upały, w stylu neapolitańskim, szyjemy bez podszewki, by zapewnić jak najlepszą cyrkulację powietrza. Zimą doskonale sprawdzą się tweedy i inne materiały ciężkie, charakteryzujące się wysoką gramaturą.

Tworzę miejsce, w którym dyskutuje się o stylu. Nie interesuje mnie moda, ale to, co trwałe i dostosowane do Twoich upodobań. Przy doborze kolorów i łączeniu deseni ogranicza nas tylko wyobraźnia. Zwłaszcza przy doborze oryginalnej podszewki z jedwabiu lub wiskozy. Tu dać upust swojej fantazji to wręcz obowiązek.

 

Jeżeli chcesz zapoznać się z pełną ofertą tkanin, zapraszam do mojej pracowni.