Koszule

Koszula to nieodzowny element eleganckiego ubioru, niezależnie od tego, czy jest to strój formalny czy nieformalny. Ale tylko koszula szyta na miarę stanowi prawdziwie szlachetne dopełnienie męskiego wizerunku.

Koszula powinna być punktem odniesienia przy zbieraniu miar na marynarkę. Mistrzowie krawiectwa wiedzą, że to krój kołnierzyka koszuli sugeruje linię kołnierza i klap marynarki. Podobnie jest z rękawami. Kiedy więc klient decyduje się na szycie marynarki, idealnie byłoby najpierw zamówić odpowiednią koszulę miarową.

A czym się różni koszula na miarę od tych wytwarzanych masowo? Od razu zauważyć można wysoką jakość wykonania i subtelność detali – takich jak inicjały – co podnosi rangę produktu. I wreszcie to, co najważniejsze. Koszula na miarę oznacza idealne dopasowanie do sylwetki – o cisnących lub odstających kołnierzykach i innych wadach możesz zapomnieć. Będziesz czuł się bardziej komfortowo i wyglądał bez zarzutu.

Do produkcji koszul szytych na miarę używa się tkanin o dwukrotnie większej żywotności. To najwyższej klasy bawełniane koszulówki, określane mianem two-ply. Ich nici, skręcone z dwóch cieńszych nitek, są znacznie przyjemniejsze w dotyku niż używane do produkcji masowej tkaniny single-ply. Bawełniany batyst nie ma sobie równych pod względem zarówno chwytu, optyki, jak i właściwości użytkowych.

Staranny dobór niektórych elementów koszuli ma zasadniczy wpływ na wygląd twarzy i całej sylwetki. Kluczowy jest fason kołnierzyka – dopasowanie wysokości, szerokości i kształtu kołnierza do owalu twarzy i długości szyi.

Pięknie plisowane rękawy, guziki z macicy perłowej, płaskie szwy, gęstość ściegu do dwunastu wkłuć na centymetr szwu – to zalety koszuli szytej na miarę. Również długość rąk można optycznie korygować, dostosowując do siebie długość rękawa koszuli oraz marynarki. Oko krawca dostrzeże drobne mankamenty sylwetki i za sprawą odpowiednich cięć przemieni je w atuty.

Czy nie warto zainwestować w dobry wizerunek, wysoką jakość i komfort użytkowania?