Koszule

Koszula jest nieodzownym elementem eleganckiego ubioru, niezależnie od tego, czy jest to strój formalny dzienny lub wieczorowy, czy nieformalny. Jednak jedynie koszula szyta na miarę stanowi prawdziwie szlachetne dopełnienie całości ubioru. 

Koszula powinna być punktem odniesienia przy braniu miar klienta na marynarkę. Mistrzowie krawiectwa wiedzą, że to krój kołnierzyka koszuli sugeruje linię kołnierza i klap marynarki, podobnie zresztą jak w przypadku rękawów. Kiedy więc klient decyduje się na szycie marynarki, idealnie byłoby najpierw zamówić odpowiednią dla siebie koszulę miarową. Przy założeniu, że znaczna większość dni w roku to te związane z zawodowymi obowiązkami, a więc często i z noszeniem koszul, warto cieszyć się przyjemnością użytkowania tych najwyższego gatunku.

W koszuli szytej na miarę od razu zauważyć można wysoką jakość wykonania, subtelność detali, jak np. zamówione na specjalne życzenie i naszyte w pożądanym miejscu inicjały – co dodatkowo podnosi rangę produktu i wreszcie to, co najważniejsze – idealne dopasowanie do oryginalnej sylwetki klienta.

Do produkcji koszul szytych na miarę używa się tkanin o dwukrotnie większej żywotności. To najwyższej klasy bawełniane koszulówki, określane mianem two – ply. Ich nici, skręcone z dwóch cieńszych nitek, są znacznie przyjemniejsze w dotyku, niż używane do produkcji masowej tkaniny single – ply. Bawełniany batyst nie ma sobie równych pod względem zarówno chwytu, optyki, jak i właściwości użytkowych.

Staranny dobór niektórych elementów koszuli ma zasadniczy wpływ na wygląd twarzy i całej sylwetki. Kluczowy jest tu dobór odpowiedniego fasonu kołnierzyka - dopasowanie proporcji wysokości stójki oraz szerokości i kształtu kołnierza do owalu twarzy i długości szyi.

Pięknie plisowane rękawy, guziki z macicy perłowej, płaskie szwy, gęstość ściegu do dwunastu wkłuć na centymetr szwu, haftowane na specjalne życzenie inicjały to zalety koszuli szytej na miarę. Również długość rąk można optycznie korygować, dostosowując do siebie proporcje długości rękawa koszuli oraz marynarki. Wprawne oko krawca dostrzeże drobne mankamenty sylwetki i za sprawą odpowiednich cięć przemieni je w atuty.

Warto więc zainwestować w dobry wizerunek, wysoką jakość i komfort użytkowania.