Akcesoria

Odpowiednio dobrane dodatki to wizytówka dobrego stylu. Stanowią ciekawe i wyrafinowane dopełnienie każdego stroju podkreślającjego charakter, a ponadto świadczą o indywidualności i fantazji, a czasem nawet lekkim dystansie do noszącego je. Akcesoria dostępne wmojej pracownito m.in.: krawaty, muchy, poszetki, szale, szelki, spinki do mankietów, spinki do krawatów, kapelusze, skarpety. Nienagannie dobrane dodatki pomogą zwrócić uwagę nie tylko płci przeciwnej, ale także przełożonych, czy klientów. Znakomicie skrojony, szyty na miarę garnituroraz ciekawe dodatki to ważne elementy wizerunku człowieka sukcesu.

Krawat to typowo dzienny dodatek, noszony zwykle do garnituru, marynarki sportowej lub kamizelki i dobierany stosownie do okazji, dla której komponujemy strój. Dobór odpowiedniego krawata powinien być domeną zarówno mężczyzn, jak i płci pięknej. I to niezależnie od tego, czy kobieta sama decyduje się na jego noszenie, bo – jak to bywa w praktyce – panowie często polegają w kwestii jego wyboru na guście kobiety.

Uznaję tylko krawaty z włókien naturalnych – jedwabiu, wełny i lnu, i tylko takie, dostępne w całej palecie barw i deseni rodem ze słonecznej Italii, ma do zaoferowania moja pracownia.

Muchy, w odróżnieniu od krawatów, symbolizują niezależność sądów. Choć kojarzone są głównie z obowiązkowymi, wytwornymi zestawieniami z frakiem (mucha z białej marcelli), czy smokingiem (mucha z czarnego jedwabiu), to w wersji nonkonformistycznej znakomicie komponują się z marynarkami sportowymi i garniturami nieformalnymi. Muchę można nosić na spotkaniach biznesowych, czy bankietach, a do garnituru ślubnego jest wprost niezastąpiona. Idealna do tańca, wygodna przy posiłkach. Utożsamiana z silnym charakterem intryguje, podkreśla indywidualność i przykuwa spojrzenie.

Podobnie, jak w przypadku krawatów, polecam tylko naturalne tkaniny: wełnę, jedwab, bawełnę i len. Klasą samą w sobie jest oczywiście mucha wiązana, znakomicie komponująca się z koszulami o różnych typach kołnierzyków (klasycznymi, szerokimi, wąskimi).

Wielu mężczyzn odrzuca muchy, twierdząc, że zbyt mocno odsłaniają koszule. To przyzwyczajenie po krawacie, który – choć małym skrawkiem, ale jednak zasłania część brzucha. Sprawdzonym rozwiązaniem, które warto zastosować w takiej sytuacji, jest noszenie do muchy równie stylowej kamizelki. Wybór muchy polecam każdemu, niezależnie od wieku, czy płci, bo wyczucie stylu idące w parze z lekką dozą dystansu do siebie są i niezmiennie będą zawsze w cenie.

Poszetka, czyli ozdobna chusteczka wkładana do brustaszy, to bardzo modny i szykowny dodatek zarówno dla mężczyzn lubiących klasykę, jak i dla tych, którzy pragną oryginalności. Tkanina poszetki, jej kolor, czy wzór, nie powinien zbytnio korespondować z tkaninami pozostałych elementów stroju – koszuli, garnituru, krawata, czy muchy, bo jej zadaniem jest wyróżniać się na tle całego stroju. Wyjątkiem jest poszetka biała, doskonale komponująca się ze śnieżnobiałą koszulą i muchą. Białą poszetkę składamy w kwadrat i wsuwamy w brustaszę marynarki smokingowej lub innej wieczorowej. Idealna również do garniturów ślubnych.

Stroniąc od nudy, moja pracownia oferuje Państwu starannie wyselekcjonowane dodatki w całej palecie najnowszych trendów, pochodzące z najpiękniejszych kolekcji naszych zaufanych, włoskich producentów. Dlatego u nas każdy klient, z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Niech proponowane przez nas dodatki i detale będą inspiracją do zabawy stylem, rodem z ulic mediolańskich, paryskich, londyńskich, czy nowojorskich, w równie dobrym stylu i z równie nieograniczoną fantazją.