Styl

Pracowania krawiecka Sebastiana Żukowskiego oferuje ubrania męskie na miarę. Realizujemy zamówienia na garnitury, marynarki sportowe, smokingi, fraki, płaszcze zimowe, spodnie.

Początek współpracy

Przy pierwszym spotkaniu z klientem brana jest miara. Omawiane są szczegóły zamówienia. Klient może liczyć na radę w kwestii wyboru odpowiedniego materiału oraz stylu ubrania.

Realizacja pierwszego zamówienia trwa około trzech tygodni i wymaga 3 przymiarek.

Jak przygotować się do spotkania z krawcem?

Warto dokładnie przemyśleć zamówienie i zadać sobie kilka podstawowych pytań:

1. Przy jakich okazjach będę nosił zamówione ubranie?

2. Czy zamawiam ubranie typowo letnie, zimowe, a może całoroczne?

3. Z czym będę je nosił?

To pomoże wybrać styl i materiał pozwalające na tworzenie harmonijnych zestawów z koszulami czy dodatkami jakie już wiszą w naszych szafach.

Warto pamiętać, że „Mężczyzna powinien mieć jak najmniej ubrań, stosownych na jak największą ilość okazji".

Do pracy

Elegancki mężczyzna idzie krok za modą. Elegancja oznacza dyskrecję i strój dostosowany do proporcji naszego ciała, nie podążający za zmieniającą się modą. Dobrze ubrany mężczyzna ma być słuchany, a nie za wszelką cenę zauważony.

Im wyższe stanowisko tym większa odpowiedzialność za własny wizerunek.

Do pracy najodpowiedniejsze będą szarości w ciemniejszych odcieniach i ciemny niebieski. Najbardziej uniwersalne są garnitury gładkie i takie są polecane na pierwszy czy drugi garnitur. Delikatne paski są tradycyjnie kojarzone ze strojem biznesowym i również świetnie nadają się do pracy. Należy jednak pamiętać, że paski nie pasują do każdej sylwetki.

Po pracy

Wszelkiego rodzaju pepity, kraty, świenie nadają się na weekend i mniej formalne spotkania po pracy. Na zimę i jesień marynarka z tweedu (pracownia szczyci się wyborem doskonałych tweedów) doda elegancji nawet najbardziej nieformalnym zestawom z dżinsowymi czy sztruksowymi spodniami.

W lecie warto wybrać marynarkę z cienkiej wełny o otwartym splocie, lub w sytuacjach nieformalnych, marynarkę z lnu czy bawełny. Na największe upały warto zamówić marynarkę bez podszewki dla lepszej cyrkulacji powietrza.

Żadna garderoba nie będzie kompletna bez dobrych spodni pozwalających tworzyć zestawy kombinowane, sportowe i klubowe. Cięższe wełniane na zimę, cienkie na lato. Do tego kilka par bawełnianych chinos (spodnie o klasycznym fasonie z nogawkami o prostym kroju) sztruksów czy spodni z ciężkiego moleskinu. Wszystkie te materiały można zamówić w pracowni.

Formalnie

Stroje formalne i półformalne nosimy coraz rzadziej. Większość z nas nigdy nie będzie w potrzebie założenia fraka, ale smoking na najbardziej eleganckie wieczorowe wyjścia warto mieć. Garnitur smokingowy najczęściej jest czarny. Mniej formalne (zakładane w lecie na przyjęcia na otwartym powietrzu) są kombinacje białej smokingowej marynarki i czarnych spodni. Spotyka się też smokingi w kolorze midnight blue. Garnitur smokingowy może być jedno lub dwurzędowy. Wyłogi zawsze wykańczane są jedwabiem w kolorze marynarki, wzdłuż spodni biegnie jedwabny lampas. Należy jednak pamiętać, że smoking to strój wieczorowy nie zakładamy go na przyjęcia, które zaczynają się przed godziną 17.00.

Dzienny strój formalny to żakiet. Składa się z ciemnoszarej lub czarnej jaskółki, kamizelki i sztuczkowych spodni. Strój ten wybierany jest czasem przez pana młodego, jego najbliższą rodzinę i świadka na śluby i wesela. Rzadziej występują w nich goście.